2015 Regional Scholarship Winners

Region 101B

Tyler Appell – Sage’s ATA Martial Arts in Jackson, TN

Cody Massengill – Mason’s Martial Arts in Covington, TN

Hasaan Mayes – Midtown ATA Martial Arts in Memphis, TN

Callie McDaniel – Mason’s Martial Arts in Covington, TN

Noah Parrish – Summit ATA Leadership Academy in Morristown, TN

Sophia Sage – Sage’s ATA Martial Arts in Jackson, TN

Region 102B

Kennedy Allison – ATA Madison West in Madison, WI

Angel Cochran – Coffrin’s ATA Martial Arts in Bloomington, IL

Rodel Senen Dalangin – ATA Karate for Kids in Bolingbrook, IL

Katie Klemp – Austin’s Black Belt Academy in La Grange, IL

Katherine Lynch – Austin’s Black Belt Academy in Lemont, IL

Shandi Spencer – Northshore ATA in Milwaukee, WI

Hannah Bradley – West Bloomfield ATA Martial Arts in West Bloomfield, MI

Brandon Moore – Master Sandoval’s ATA BBA in Ann Arbor, MI

Steven More – Master Sandova’s ATA BBA in Ann Arbor, MI

Jessica Schreffler – Auburn Elite Martial Arts in Auburn, IN

Victoria Thach – Velocity Martial Arts in Lansing, MI

 

Region 103A

Paula Azevedo – Coffee’s Martial Arts in Fallbrook, CA

Calyn Kuboyama – Del Rio’s Martial Arts in Lake Elsinore, CA

Eric (Rocky) Maas – Church’s ATA Martial Arts in San Diego, CA

Jonah Magness – Ventura ATA Martial Arts in Ventura, CA

Keeley Miller – Coffee’s Martial Arts in Oceanside, CA

Thomas Ruiz – Andy Yi’s Black Belt Academy in Whittier, CA

 

Region 103B

Melyn McHenry – McHenry’s Martial Arts in Las Vegas, NV

Joshua Vernaz – Cory Martin’s ATA BBA in Las Vegas, NV

 

Region 104

Sonam Parag – Karate America Baymeadows in Jacksonville, FL

 

Region 107

Maxim Nesmiyan – Jaime’s Martial Arts in Antelope, CA

 

Region 108

Brandon Bishop – Bishop’s ATA Karate in Warner Robins, GA

Shannon Bishop – Bishop’s ATA Karate in Warner Robins, GA

Christopher Blount – McDonough ATA Black Belt Academy in McDonough, GA

Lauren Brennen – Prazer’s ATA Martial Arts in Martinez, GA

Tyler Brown – Prazer’s ATA Martial Arts in Evans, GA

Randi Clark – Prazer’s ATA Martial Arts in Grovetown, GA

Elton Lossner – Karate Atlanta in Suwanee, GA

Alamanda Mooney – Karate Atlanta in Suwanee, GA

 

Region 109

Sara Canetto – ATA Family Martial Arts in Fort Collins, CO

Eileen Kirby – ATA Family Martial Arts in Fort Collins, CO

 

Region 110A

Analis Capobianco – Capobianco’s ATA Black Belt Academy in Old Bridge, NJ

Kara Curry – ATA Martial Arts of West Chester in New Castle, DE

Jacob Himmelberger – Wyomissing ATA Martial Arts in West Lawn, PA

Michael Korsun – ATA Legacy Martial Arts in Hillsborough, NJ

Ryan Lanigan – ATA Legacy Martial Arts in Hillsborough, NJ

Brandon Mitchell – ATA Martial Arts in New Castle, DE

Bronwyn Morris – ATA Martial Arts in Middletown, DE

Clement Obrupta – ATA Legacy Martial Arts in Hillsborough, NJ

Michael Patullo – ATA Legacy Martial Arts in Hillsborough, NJ

Jack Rehrig – ATA Bear Delaware in New Castle, DE

Joseph Szpila – Princeton Martial Arts Center in Bridgewater, NJ

Brandon Thompson – ATA Martial Arts of West Chester in West Chester, PA

Christian Thorne – Capobianco’s ATA Black Belt Academy in Jamesburg, NJ

 

Region 111

Conni Cotton – ATA Leadership Martial Arts in Keswick, VA

 

Region 112

Colby Brown – Integrity Martial Arts in Katy, TX

Justin Chapman – Leaders 4 Life Martial Arts in Sante Fe, TX

Laura Chase – Sustaire’s Karate for Kids in McKinney, TX

Emma Cockrell – Family ATA Martial ARts in Tomball, TX

Nikolas Daboin – Katy ATA Black Belt Academy in Katy, TX

Catherine DeKanter – Cox ATA in The Woodlands, TX

Mitchell Higginbotham – Texarkana Taekwondo Association in Ashdown, AR

Chris Hildebrant – Forney ATA FMA ibn Forney, TX

Miriam Jacota – Family ATA Martial Arts in Spring, TX

Brayden Villani – Sustaire’s Karate for Kids in Prosper, TX

Brianna Wyant – ATA Taekwondo Center in Richmond, TX

 

Region 114

John Bode – Jones Martial Arts in Minneapolis, MN

Ryan Ceason – Fusion Martial Arts in Farmington, MN

Tate Green – Hoover’s Black Belt Academy in Brandon, SD

Sydney Hirschkorn – Hoover’s Black Belt Academy in Harrisburg, SD

James Hubbeling – Karate for Kids Buckingham’s ATA in Rapid City, SD

Megan Wolf – Excel Lifeforce Martial Arts in Woodbury, MN

 

Region 115

Zoe Parham – Hockman’s ATA Martial Arts in Columbia, MO

Eva Phelps – Harman’s ATA Martial Arts in Springfield, MO

Lorna Pierson – Karate for Kids Liberty in Plattsburg, MO

Olivia Yuhas – Karate for Kids ATA Martial Arts Chesterfield in Defiance, MO

 

Region 117

John Augenstein – Pickerington ATA BBA in Canal Winchester, OH

Brandley Clemens – Mentor ATA BBA in Concord, OH

Natalie Johnston – Greenburg ATA BBA in Youngwood, PA

Jennifer Keefer – ATA BBA Greensburg in Youngwood, PA

Isabelle Opsitos – Pickerington ATA BBA in Canal Winshester, OH

Sarah Wood – CM Caruso’s Black Belt Academy in Jeanette, PA

 

Region 118

Paige Castela – Lee’s ATA Martial Arts in Chandler, AZ

Sydney Cox – Kenne’s ATA Martial Arts in Peoria, AZ

Kristi Donato – Lee’s Black Belt Academy in Phoenix, AZ

Brandon Loll – Lee’s Black Belt Academy in Chandler, AZ

Michael Markos – Keene’s ATA Martial Arts in Glendale, AZ

Camille Priest – Lee’s Black Belt Academy in Mesa, AZ

 

Region 119A

Angela Cho – Master Cho’s Taekwondo in Lynnwood, WA

Kyle Pitz – Murphy’s ATA BBA in Burien, WA

 

Region 119B

Emily Berns – Karate for Kids in Salem, OR

 

Region 119D

Alexander Bennett – Salt Lake City ATA Martial ARts Karate for Kids in Salt Lake City, UT

Colter McClure – Cunningham’s ATA in Bozeman, MT

Zach Putzier – Meridian’s ATA in Meridian, ID